چهارشنبه 3 بهمن 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایت


چهارشنبه 27 بهمن 1389 زنان شاغل برای رفع خستگی زودهنگام چه کار کنند؟
زنان شاغل برای رفع خستگی زودهنگام چه کار کنند؟
دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت توصیه‌هایی را برای رفع خستگی زودهنگام در زنان شاغل اعلام کرد
دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت توصیه‌هایی را برای رفع خستگی زودهنگام در زنان شاغل اعلام کرد.
دفتر آموزش و ارتقاء سلامت اعلام کرد: زنان شاغل علاوه بر انجام کار در خارج از منزل، باید وظایف مادری را ایفا کنند و علت عمده خستگی زنان، کم خونی، کم کاری تیروئید، عفونت دستگاه ادراری، مصرف کافئین زیاد، رژیم غذایی نامناسب، کمبود خواب، بیماری‌های قلبی و استرس عنوان شده است.
بنابراین گزارش، زنان در صورت ابتلا به کم خونی، با تشخیص پزشک، می‌توانند در کنار توصیه‌های دارویی، با مصرف غذاهایی همچون اسفناج، کلم بروکلی و گوشت مشکل خستگی را در کمتر از 30 روز رفع کنند.
دفتر آموزش و ارتقاء سلامت توصیه کرد: اگر افراد به طور معمول کم کار هستند و یا دچار افسردگی شده‌اند، ممکن است تیروئید کم کار داشته باشند که در این صورت، می‌توانند با مراجعه به پزشک و درمان به رفع مشکل خود کمک کنند.
این گزارش حاکیست، مصرف کافئین زیاد و رژیم غذایی نامناسب می‌تواند موجب بروز خستگی زودرس در زنان شود همچنین استفاده از قهوه، شکلات و نوشابه، به دلیل کاهش دریافت کالری می‌تواند در بروز خستگی مؤثر باشد.
گفتنی است، بی‌نظمی و کمبود خواب نیز، از دیگر عوامل بروز خستگی عنوان شده است و توصیه شده با خوردن غذاهای سبک در شب و تنظیم ساعت خواب می‌توانند به شادابی خود در محیط خانه و اجتماع کمک کنند
کلمات کليدي
زنان شاغل
بیشتر


در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved